SUS

PONTA DA PIEDADE, Algarve

Peisaj fascinant în regiunea Algarve, pe coasta oceanului Atlantic, cu stânci sculptate de valurile puternice, tuneluri naturale și grote ascunse .

CABO DE SAO VICENTE - cel mai sud-vestic punct din Europa, considerat a fi, până în sec. al XIV-lea, sfarsitul lumii.

Aici se afla farul Sao Vicente construit pe vechile ruine ale unei mănăstiri franciscane, unul dintre cele mai luminoase faruri din Europa, care se poate vedea la 60 de mile departare. Si tot aici, Marea Mediterană întalnește Oceanul Atlantic.

BENAGIL - un sat pescăresc în Algarve cunoscut pentru plajele pitorești și peșterile marine de la Oceanul Atlantic. Peștera uriașă Algar de Benagil are o lucarnă naturală și o fâșie îngustă de nisip și poate fi accesată numai cu barca sau cu placa de surf.

BENAGIL CAVES - PLIMBARE CU BARCA pe langa  stâncile calcaroase de la malul oceanului

EXCURSIE LA LISABONA

ACTIVITĂȚI CULTURALE

MITROI GINEL și TĂNASIE VALENTIN in stagiu la compania Almas Estratégicas Unipessoal Lda